Szingapúr is edukálja a társadalmat mesterséges intelligenciából
A fejlett ázsiai városállamban debütál az Intel a hétköznapi embereknek szóló AI kurzusa
09/12/2020
A német kormány belátható időn belül globális MI K+F központtá tenné az országot, így további 2 milliárd eurót különített el a cél megvalósításának felgyorsítására
A német kormányzat öt milliárd euróval kívánja támogatni a 2025-ig tartó időszakig az MI kutatásokat és a technológia bevezetését. A döntés egyben a német MI stratégia folytatását is jelenti azzal, hogy két milliárd euróval nő az e célra felhasználható források mértéke.
A többletforrást a konjuktúra élénkítésére elfogadott csomagból különítik el. Központi jelentőségű az alkalmazott kutatások felgyorsítása, és hogy a technológiát a teljes német középvállalati szektor elkezdje élénken használni. A kormány az MI gyárakban való alkalmazását elsősorban azáltal akarja támogatni, hogy Németország szerte ún. jövőközpontokat létesít (Zukunftszentren).
Ennek értelmében olyan projektek kapnak támogatást, amelyek mindenekelőtt kis- és közepes üzemeknek nyújtanak ingyenes tanácsadást, és helyben az üzemekkel közösen dolgoznak ki olyan koncepciókat, hogy a termelőegységek megfeleljenek az MI-kompatibilitás követelményeinek. Németország távlati célja, hogy a MI kutatások globális központjává váljon, és magához vonzza a legbriliánsabb elméket. Eddig azonban a tervezett száz MI szellemi műhelyból alig néhány állt fel.
További részletek a Handelsblattban!
A fejlett ázsiai városállamban debütál az Intel a hétköznapi embereknek szóló AI kurzusa
Az MI Koalíció támogatja a kiemelt jelentőségű jogszabályt, amely új fejezetet nyithat a hazai adatgazdaság fejlődésében
Egy új MI-alapú módszerrel szinte bármilyen irodalmi alkotás vagy sajtótermék esetében fel lehet mérni, milyen mértékben fordulnak elő benne bizonyos szempontból elfogult elemek.